subtel® KD476 laptop-batteri för Dell Inspiron 1501 / 6400 / Inspiron E1505 / Latitude 131L / Vostro 1000 med 6600mAh - Ersättningsbatteri, reservbatteri till bärbar dator

subtel® KD476 laptop-batteri för Dell Inspiron 1501 / 6400 / Inspiron E1505 / Latitude 131L / Vostro 1000 med 6600mAh - Ersättningsbatteri, reservbatteri till bärbar dator

1 / 7

subtel® KD476 laptop-batteri för Dell Inspiron 1501 / 6400 / Inspiron E1505 / Latitude 131L / Vostro 1000 med 6600mAh - Ersättningsbatteri, reservbatteri till bärbar dator subtel® KD476 laptop-batteri för Dell Inspiron 1501 / 6400 / Inspiron E1505 / Latitude 131L / Vostro 1000 med 6600mAh - Ersättningsbatteri, reservbatteri till bärbar dator subtel® KD476 laptop-batteri för Dell Inspiron 1501 / 6400 / Inspiron E1505 / Latitude 131L / Vostro 1000 med 6600mAh - Ersättningsbatteri, reservbatteri till bärbar dator subtel® KD476 laptop-batteri för Dell Inspiron 1501 / 6400 / Inspiron E1505 / Latitude 131L / Vostro 1000 med 6600mAh - Ersättningsbatteri, reservbatteri till bärbar dator subtel® KD476 laptop-batteri för Dell Inspiron 1501 / 6400 / Inspiron E1505 / Latitude 131L / Vostro 1000 med 6600mAh - Ersättningsbatteri, reservbatteri till bärbar dator subtel® KD476 laptop-batteri för Dell Inspiron 1501 / 6400 / Inspiron E1505 / Latitude 131L / Vostro 1000 med 6600mAh - Ersättningsbatteri, reservbatteri till bärbar dator subtel® KD476 laptop-batteri för Dell Inspiron 1501 / 6400 / Inspiron E1505 / Latitude 131L / Vostro 1000 med 6600mAh - Ersättningsbatteri, reservbatteri till bärbar dator
340,00 kr
inkl. moms.
Finns på lager
Leveranstid 3-5 vardagar
Finns på lager
Fraktkostnad 35 kr
Leveranstid 3-5 vardagar
Art. nr.:
100824
Tillverkare:
subtel
Betyg:
(21) (Läs mer)
Cellteknik:
litium Ion
Spänning:
10.8V - 11.1V
Kapacitet:
6600mAh
:
460g
Färg:
svart

Kompatibel med

Laddar din Dell bärbara dator ur sig för fort? Ge den ny energi med ett nytt laptop-batteri, designat för din Dell notebook / laptop!



Ersätter enkelt ditt KD476 originalbatteri / laptop-batteri!

Om du är van att arbeta med din laptop utan en strömkälla eller på språng behöver du ett pålitligt batteri. Ett batteribyte kan ge din bärbara dator nytt liv utan att du behöver lägga många kronor på en helt ny notebook. Detta högkvalitativa ersättningsbatteri har lång batteritid och livslängd, allt för att du ska kunna fokusera på ditt jobb och inte att leta eluttag. 

Batteriet kan även agera reservbatteri till din notebook om du vet att du ska vara utan ström en längre stund. Det är specifikt designat för att användas till Dell Inspiron 1501, 6400, Inspiron E1505 laptop och funkar väl för arbete, gaming eller en kväll framför YouTube.  

Många fördelar med ersättningsbatteri för din Dell notebook!

✔ Utbytesbatteri med hög kapacitet - 6600mAh, 10.8V - 11.1V
✔ Lång livslängd tack vare modern litiumteknik utan minneseffekt
✔ Garanterad säkerhet: Skydd mot kortslutning, överhettning och överspänning
✔ Varje cell har testats separat för att säkerställa en professionell standard
✔ 100% kompatibel ersättning för ditt originalbatteri, med pålitlig laddning varje gång

Teknisk data:
Kapacitet: 6600mAh
Spänning: 10.8V - 11.1V
Cellteknik: litium Ion
Färg: svart
Vänligen notera: >> Ett litium-jon-ersättningsbatteri med högre kapacitet (1 000 mAh eller mer) kommer att sticka ut något under den bärbara datorn, eller på dess baksida, men lämpar sig ändå för användning då det har utformats för att vara kompatibelt med datorns batteriutrymme.

Ersättningsbatteri från subtel – hög kvalitet till ett rimligt pris. Optimerat för bland annat Dell Inspiron 1501 / 6400 / Inspiron E1505 / Latitude 131L / Vostro 1000 bärbar dator, laptop, notebook


3 års garanti
Vi grundades år 2004 och är en internationell specialist som endast erbjuder kvalitetsprodukter. Därför har vi en garanti på 36 månader!

Viktig produktinformation

>> FÖRVÄXLINGSRISK - Jämför måtten / designen på ditt ursprungliga batteri med måtten på vårt batteri

Ersätter följande produkter

Dell 03M190
Dell 05K145
Dell 0DW554
Dell 0RD859
Dell 0TD349
Dell 0UD260
Dell 312-0212
Dell 312-0427
Dell 312-0428
Dell 312-0460
Dell 312-0461
Dell 312-0466
Dell 312-0467
Dell 312-0599
Dell 312-0600
Dell 312-0747
Dell 312-0868
Dell 312-0873
Dell 3M190
Dell 451-10338
Dell 451-10339
Dell 451-10424
Dell 451-10482
Dell 5K145
Dell 8M039
Dell C565C
Dell CR174
Dell DW554
Dell DW842
Dell F224C
Dell F678F
Dell F729F
Dell G102C
Dell GD761
Dell GN752
Dell H355F
Dell HK421
Dell J012F
Dell JN149
Dell KD476
Dell KR854
Dell MJ365
Dell P267P
Dell PD942
Dell PD945
Dell PD946
Dell PR002
Dell PY961
Dell RD850
Dell RD855
Dell RD857
Dell RD859
Dell RK547
Dell TD344
Dell TD347
Dell TD349
Dell TM795
Dell UD260
Dell UD264
Dell UD265
Dell UD267
Dell UY628
Dell WG337
Dell XU937

Passar till följande enheter

Dell Inspiron 1501
Dell Inspiron 6400
Dell Inspiron E1501
Dell Inspiron E1505
Dell Latitude 131L
Dell PP20L
Dell PP23L
Dell PP23LA
Dell PP23LB
Dell Vostro 1000

Andra kunder köpte även

subtel® KD476 laptop-batteri för Dell Inspiron 1501 / 6400 / Inspiron E1505 / Latitude 131L / Vostro 1000 med 6600mAh - Ersättningsbatteri, reservbatteri till bärbar dator
+ Set om 32 TORX® skruvmejselsats för precisionssäkra reparationer hemma, batteribyte eller skärmbyte, med pincett och verktyg för att reparera surfplattor, mobiler, laptops
Pris för båda: 435,00 kr
Den här artikeln: subtel® KD476 laptop-batteri för Dell Inspiron 1501 / 6400 / Inspir...  340,00 kr

Produktbetygsättningar

(Omdömet har automatiskt översatts. Originalspråk: tyska.)
(Omdömet har automatiskt översatts. Originalspråk: franska.)
Passar perfekt, måste naturligtvis fortfarande testas.
(Omdömet har automatiskt översatts. Originalspråk: tyska.)
Använd privat
(Omdömet har automatiskt översatts. Originalspråk: nederländska.)
utmärkt ersättning för originalbatteriet
(Omdömet har automatiskt översatts. Originalspråk: franska.)
För tillfället, inga problem att rapportera.
Fler betygsättningar Färre betygsättningar

Våra mest populära produkter