Batteri för Wella Contura HS61 - 700mAh , 1.2V ersättningsbatteri / reservbatteri
Finns i lager
Leverans: 3-5 arbetsdagarKompatibel med
Frakt: 35 kr
Översikt
Pålitlig och långvarig ström till din Wella-enhet – med ersättningsbatterier från CELLONIC.
Håll dig laddad och produktiv med våra högkvalitativa 700mAh 1.2V NiMH batterier från CELLONIC.Dessa långlivade ersättningsbatterier till Wella är designade för konsekvent prestanda och längre användningstid – vilket minskar behovet av frekventa laddningar och batteribyten.
Varför är CELLONIC det bästa ersättningsbatteriet för din Wella-enhet?
• Garanterad kapacitet på 700mAh – Levererar 700mAh 1.2V för längre driftstid och färre laddningsavbrott• Avancerad NiMH-teknik – Säkerställer stabil ström, längre livslängd och effektiv prestanda, även vid många laddcykler
• Hög kvalitet och säkerhet – Noga testat enligt de högsta standarderna för säkerhet och tillförlitlighet
• Enkel installation och perfekt passform – Lätt att montera och helt kompatibelt med din enhet
Produktspecifikationer:
Märke: CELLONIC
Celltyp: NiMH
Spänning: 1.2V
Kapacitet: 700mAh
Watt: 0.84Wh
Mått: 46.5 x 10.3 x 10.3
Ersätter OEM-batterier: Wella WM1590-7290
Kompatibla modeller: Wella Contura HS40, HS60, HS41 – klicka på kompatibilitetsfliken för hela listan
>> FÖRVÄXLINGSRISK - Jämför måtten / designen på ditt ursprungliga batteri med måtten på vårt batteri
OBS: För bästa prestanda, effektivitet och batterilivslängd – ladda dina batterier helt före första användningen.
Batteriexperter sedan 2004 – subtel har levererat pålitliga batterier till miljontals nöjda kunder över hela Europa. Beställ nu för snabb leverans och 3 års garanti!
Tekniska detaljer
| Artikelnummer: | 939377 |
|---|---|
| Vikt: | 20 g |
| Längd: | 46.5 mm |
| Bredd: | 10.3 mm |
| Höjd: | 10.3 mm |
| Spänning: | 1.2V |
| Batteriteknik: | NiMH |
| Batterikapacitet: | 700mAh |
| EAN: | 4066254738256 |
Kompatibilitet
Recensioner
Produktsäkerhet
Tillverkare / EU Ansvarig person
| Tillverkare | subtel GmbH |
|---|---|
| Adress till | Mainzer Str. 3, Berlin, 10247, Tyskland |
| info@subtel.se | |
| Säkerhetsdatablad | nedladdning |