(0 recensioner)
Översikt
Ersätter enkelt ditt 1ICP5/34/50 1S1P originalbatteri / fjättkontrollsbatteri!
Byt ut ditt trötta batteri och slipp tänka på kort batteritid. Ge din Wacom fjärrkontroll ett nytt liv med 1000mAh batteripaket från CELLONIC. Det kraftfulla 3.7V ersättningsbatteriet ger en säker och långvarig strömförsörjning utan minneseffekt och är den perfekta energikällan för långa driftstider för dina Wacom Express Key Remote fjärrkontrollenheter.
Många fördelar med effektivt ersättningsbatteri för din Wacom fjärrstyrningsenhet!
✔ 100 % kompatibel ersättning - ersätter 1ICP5/34/50 1S1P originalbatteri
✔ Lång batteritid med hög kapacitet - batteri med hög ledningsförmåga, 1000mAh hög kapacitet
✔ Ingen kapacitetsförlust - tack vare modern litiumteknik utan minneseffekt
✔ Certifierad säkerhet - skydd mot kortslutning, överhettning och överspänning
✔ Lämplig för minusgrader och höga temperaturer - särskilt väder- och temperaturbeständig
✔ Regelbundna, omfattande tester - Varje installerad cell testas före installationen
Tekniska specifikationer:
Varumärke: Fjärrkontroll ersättningsbatteri
Spänning: 3.7V
Cellteknik: litium polymer
Mått: 52.50 x 34.00 x 5.30mm
Färg: svart
★ 3 års garanti ★
Tekniska detaljer
Artikelnummer: 938423
Vikt: 23 g
Längd: 52 mm
Bredd: 34 mm
Höjd: 5.2 mm
Spänning: 3.7V