Batteri MN27, Alkaliskt mangan (Zn/MnO2), 12V, 20mAh från Varta – antal: 1x
Ej tillgänglig
Förväntas på 20 nov. 2026
5% rabatt vid beställning i förväg
Kompatibel med
Frakt: 35,00 kr
Säker betalning
Din betalning skickas via en SSL-krypterad anslutning och hanteras av våra betaltjänstleverantörer. Vi sparar inte dina kortuppgifter.
Dina uppgifter är skyddade
Vi använder dina uppgifter för att hantera din beställning och säljer dem inte till tredje part. Du hittar detaljerna i vår integritetspolicy.

Det säger våra kunder
Kunderna nämner ofta
- Hoeke Nederländerna
Att fungera bra är inte ett standardbatteri, men här hittar du nästan vilket batteri du behöver
- ALAIN Frankrike
Produkten överensstämmer med beställningen. Jag har inte hittat den här produkten någon annanstans än på SUBTEL.
- ALAIN Frankrike
Produkten överensstämmer med beställningen. Jag har inte hittat den här produkten någon annanstans än på SUBTEL.
- francis Frankrike
Produkt enligt beställning
Beskrivning
MN27-batterier från Varta
Batterier med celltekniken Alkaliskt mangan (Zn/MnO2), av typen MN27 med exempel på användning som Kameror, Billarm, Dörrklockor, Fjärrkontroller, Klockor. Använd endast i enheter vars nödvändiga celltyp och spänning motsvarar produktspecifikationerna. Levereras i Blister med 1x celler – praktiskt att ha hemma som reserv.
Beställ hos subtel
- Betala med Swish
- Frakt från 35 kr.
- 30 dagars ångerrätt · 3 års garanti
Varför välja batterier från Varta?
• Rätt typ – MN27, tillverkarmodell V27A / 4227• Elektriska data – 12V, kapacitet 20mAh
• Reserv till hands – 1x celler i Blister
• Produktkategori: Batteri
Produktspecifikationer:
Märke: VartaCellbeteckning: MN27
Tillverkarmodell: V27A / 4227
Celltyp: Alkaliskt mangan (Zn/MnO2)
Spänning: 12V
Kapacitet: 20mAh
Mått: 28.2 mm × Ø 8 mm
Förpackning/antal: Blister 1x
Tips: Jämför celltypen och spänningen på den befintliga cellen eller enhetens krav med produktspecifikationerna före köp. Förvaras oåtkomligt för barn.