(1 recensioner)
Översikt
Ersätter enkelt din Sony originalladdare / headsetladdare!
Adaptern har en USB C Type C-kontakt och är anpassad för dina 5V, 2A / 2000mA lurar. Specifikt designad för dina Sony WF-1000XM3, WF-SP900, WH-1000xM3 hörlurar.
Många fördelar med denna hörlursladdare för Sony headset!
Hög kapacitet med snabb uppladdning och automatisk avstängning
Adapterns laddningsmetod ger ditt batteri ett långt liv
Garanterad säkerhet: Kortslutnings-, överhettnings- samt överspänningsskydd
Kompakt med ergonomisk design – perfekt för resan
Anpassningsbar strömkälla om 100V - 250V
USB C Type C anpassad för enheter med detta uttag
Teknisk data om headsetladdaren:
Ingång / Input: 100V - 250V
Anslutning 1: USB C Type C
Utgångsspänning / Output Volt: 5V
Strömstyrka / Output ampere: 2A / 2000mA
Effekt / Power Watt: 10W