(14 recensioner)
Översikt
Smart LCD batteriladdare för CGA-D54, CGR-D120, -D220, -D320 kamerabatterier
Smart LCD-display – Visar laddningsnivå i procent (t.ex. 100%), även när laddaren inte är ansluten
Global kompatibilitet – 100V–250V ingång för användning världen över
Intelligent laddning – Skonsam, variabel spänning förlänger batteriets livslängd
Kompakt & resevänlig
Kompakt & lätt – Perfekt storlek för kameraväskan
Hållbara material – Flexibel, brytsäker laddningskabel och strömadapter
Snabba laddningstider
1x 1000mAh batteri: ca. 2 timmar
1x 2000mAh batteri: ca. 4 timmar
1x 3000mAh batteri: ca. 6 timmar
OBS: För bästa prestanda och livslängd, ladda batterierna fullt innan första användning.
Tekniska detaljer
Artikelnummer: 100746
Vikt: 168 g
Längd: 98 mm
Bredd: 48 mm
Höjd: 38 mm