(4 recensioner)
Översikt
Många fördelar med denna dubbelladdare för Sony-kamerabatteri x2!
✔ Modern teknik - snabb uppladdning och automatisk avstängning
✔ Dubbel laddare - Ladda 2 kamerabatterier samtidigt
✔ USB-anslutning - flexibel laddning på alla USB-strömkällor
✔ Kvalitetsladdare - flexible och mycket tålig
✔ Garanterad säkerhet - kortslutning-, överhettning- och överspänningsskydd
✔ Kompakt, ergonomisk design - perfekt för resan
✔ LED-display - displayen visar laddningsstatus och defekta batterier
Genomsnittlig laddningstid:
Batterier upp till 1000mAh: 1 batteri ~ 1h 45min / 2 batterier ~ 2h 30min
Batterier upp till 2000mAh: 1 batteri ~ 3h 30min / 2 batterier ~ 5h
Batterier upp till 3000mAh: 1 batteri ~ 5h 15min / 2 batterier ~ 7h 30min
Tekniska specifikationer för dubbelladdare för Sony kamerabatteri/kamera:
Ingång: Micro-USB och USB-C
DC-ingång: 5V - 2A
Utgång 1x batteri: 700 mA per batteri
Utgång 2x batteri: 500 mA per batteri